Červenec 2013 - Sebepoznání v koňském sedle aneb pedagogicko-psychologické ježdění

Sebepoznání v koňském sedle

(pedagogicko-psychologické ježdění)

 

Nabízíme sebezkušenostní týdenní výcvik v rámci pedagogicko - psychologického ježdění v Jezdeckém areálu Panská lícha na okraji Brna (www.panskalicha.cz) ve dvou termínech:

  • 1.7. - 6.7.2013
  • 8.7. – 13.7. 2013

Účastníci se v průběhu týdne seznámí s koňmi, pracemi kolem nich, naučí se základní komunikaci s koněm, základy jízdy na koni a především získají cennou zkušenost sami se sebou.

Kůň je zvíře, které velice citlivě reaguje na naše vnitřní rozpoložení a bezprostředně nám o něm poskytuje zpětnou vazbu. Setkání člověka s koněm tedy může být zdrojem hlubokého setkání s vlastními emocemi a instinkty. Tyto prožitky účastníci probírají v sebepoznávací skupině, kde se jejich zkušenost obohacuje o setkání s druhými lidmi.

Denní program tvoří 4 hodin práce s koňmi a 5 hodiny sebezkušenostní skupiny. Počet účastníku ve skupině je 12. Každý účastník celkem absolvuje 50 hodin sebezkušenosti a obdrží certifikát o absolvování tohoto kurzu.

 

Kurz je určen zájemcům od 18let, kteří mají rádi tato neobyčejná zvířata, chtějí se s nimi seznámit, naučit se základům ježdění, chtějí se lépe seznámit se sebou, svými emocemi, instinktivním prožíváním a dosáhnout pevnějšího ukotvení své osobnosti. 

 

Cena výcviku včetně ubytování a plné penze na 5 nocí v hotelu v Jezdeckém areálu Panská lícha je 8200 Kč, cena výcviku bez ubytování a stravy je 5000 Kč. Stravu je možné si objednat na místě v ceně snídaně 60 Kč, oběd a večeře 90 Kč.

 

Lektoři:

  • PhDr. Helena Tichá - klinický psycholog, 37 let praxe v oblasti psychiatrie, onkologie, 10 let soukromá psychologická a psychoterapeutická praxe, výcvik v Katatymně imaginativní psychoterapii, nadšená majitelka koní.
  • Alexandra Patočková – terapeut, 19 let praxe v rámci psychoterapie, výcviky v Psychoanalyticky orientované psychoterapii, Katatymně imaginativní pychoterapii, krizové intervenci, arteterapii, zkušenosti s koňmi závodně i rekreačně.
  • Mgr. Jakub Tichý – speciální pedagog, nyní student 3. ročníku psychologie, nadšený začátečník v jízdě na koni
  • Klára Kováčová – hipoterapeut v Psychiatrické nemocnici v Hronovcích

 

Přihlášky a pár slov o sobě zasílejte do konce května na adresu: Alexandra Patočková, Březina 194,679 05 Křtiny. Na jakékoliv dotazy Vám rádi odpovíme telefonicky na čísle 774221970 nebo mailem sasa.patockova@seznam.cz

 Naši partneři

 

BRNO

jmk

Česká jezdecká federace

FEI

Zepiko

 

www.animalcake.cz

Bukefalos
www.bukefalos.cz
Rádio Petrov
 Duchovar logo Espandr
jezdci.cz
 Kalenda